« Kolovoz 2022 »

Učenički servis- obavijesti i dokumenti

Posredovanje pri zapošljavanju - UČENIČKI SERVIS

O B A V I J E S T

UČENICIMA, RODITELJIMA I POSLODAVCIMA

Na temelju rješenja Ministarstva rada i socijalne skrbi Klasa UP/1-102-02/02-02/15, ur.broj: 524-04/1-1-02-2, od 04. studenog 2002.godine srednja škola » Vladimir Gortan « Buje obavlja poslove posredovanja pri zapošljavanju redovitih učenika srednjoškolskih ustanova u zemlji isključivo tijekom zimskog, proljetnog i ljetnog odmora , trajanje kojeg je u tekućoj školskoj godini propisano odlukom ministra znanosti, obrazovanja i športa, kako slijedi. Poslove posredovanje za povremeni rad redovnih učenika srednja škola » Vladimir Gortan « Buje obavlja u skladu s odredbom Pravilnika o obavljanju djelatnosti u svezi sa zapošljavanjem (Narodne novine”, broj 28/2019)

UČLANITI SE MOGU ISKLJUČIVO REDOVNI UČENICI SREDNJIH ŠKOLA SA PODRUČJA  ISTARSKE ŽUPANIJE S NAVRŠENIH 15 GODINA ŽIVOTA.

V A Ž N O!!

Sve tiskanice se ispisuju sa WEB stranice http://ss-vgortan-buje.skole.hr/ i dostavljaju u školu na e-mail servis.ucenicki@gmail.com , iznimno se uz najavu preuzimaju u učeničkom servisu.

PRILIKOM UČLANJENJA POTREBNO JE PRILOŽITI:

ZA MALODOBNOG UČENIKA

• potvrdu o statusu redovitog učenika srednjoškolske ustanove
  • presliku dokumenta koji sadrži OIB učenika
  • popunjenu pristupnicu s općim podacima o učeniku i poslodavcu,
  •  suglasnost za malodobnog učenika
  • presliku osobne iskaznice roditelja (onog koji potpisuje suglasnost i izjavu)
  • PRESLIKU otvorenog žiro računa u banci po izboru (žiro račun nije neophodan prilikom učlanjenja, ali ga je potrebno dostaviti nakon završetka rada radi isplate, ne može se koristiti žiro račun roditelja,  tekući račun i ostale kartice).

ZA PUNOLJETNOG UČENIKA

• potvrdu o statusu redovitog učenika srednjoškolske ustanove
  • presliku dokumenta koji sadrži OIB učenika
  • popunjenu pristupnicu s općim podacima  (pristupnice se ispisuju sa WEB stanice http://ss-vgortan-buje.skole.hr/, iznimno se mogu preuzeti, uz najavu, osobno u školi )
  • PRESLIKU otvorenog žiro ili tekućeg računa u banci po izboru.

KAD SE UČENIK UČLANI U SERVIS ČLANSKA ISKAZNICA MU VRIJEDI SVE VRIJEME DOK JE REDOVNI POLAZNIK SREDNJE ŠKOLE. Učenici koji su već učlanjeni dostavljaju preliku iskaznice.

SKLAPANJE UGOVORA

TIJEKOM ZIMSKIH, PROLJETNIH I LJETNIH PRAZNIKA TJ. ZA VRIJEME KADA JE DOZVOLJEN RAD REDOVNIH UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA , ODNOSNO 30 DANA IZA ZAVRŠETKA PRAZNIKA ZA POSAO OBAVLJEN TIJEKOM PRAZNIKA.

UČENICI KOJI POHAĐAJU PUČKA OTVORENA UČILIŠTA, DOPISNE ŠKOLE ILI PROGRAME ZA STJECANJE SSS UZ PLAĆANJE NE MOGU BITI ČLANOVI UČENIČKOG SERVISA (NAVEDENO OBRAZOVANJE NIJE DEFINIRANO KAO REDOVNO OBRAZOVANJE).

ISPLATA UČENIČKIH ZARADA

- VRŠI SE PREKO ŽIRO ILI TEKUĆEG RAČUNA UZ PREDOČENJE POTVRDE–RAČUNA

Pristupnicu i suglasnost za učenički servis možete preuzeti u prilogu.