ORGANIZACIJA NASTAVE u školskoj godini 2020./2021.
Autor: Petra Bošnjak, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

Srednja škola „Vladimir Gortan“ Buje, nastavu će organizirati prema mješovitom modelu odnosno dio će učenika nastavu pratiti u školi, a dio online te će se skupine rotirati.

U prvom tjednu nastave – od ponedjeljka 7. rujna 2020. do petka 11.rujna 2020. nastava U ŠKOLI se održava za sljedeće razrede (GRUPA A i prvi razredi):

U prvom tjednu nastave – od ponedjeljka 7. rujna 2020. do petka 11.rujna 2020. nastava ONLINE** se održava za sljedeće razrede (GRUPA B):

1.a (opća gimnazija)*

1.b (hotelijersko-turistički tehničar)*

2.a (opća gimnazija)

2.b (hotelijersko-turistički tehničar)

2.c(hotelijersko-turistički tehničar)

4.a (opća gimnazija)

3.a (opća gimnazija)

3.b (hotelijersko-turistički tehničar)

3.c (hotelijersko-turistički tehničar)

4.b (hotelijersko-turistički tehničar)

4.c (hotelijersko-turistički tehničar)

* Nastavu prate uvijek u školi

** Učenici koji su online nastavu prate prema rasporedu putem aplikacije Teams u realnom vremenu i dužni su objavom javiti se na sat.

Sljedeći tjedan se grupe rotiraju, osim prvih razreda koji uvijek prate nastavu u školi.

! Važno je pridržavati se uputa i pravila koje je donijela škola na temelju dokumenata HZJZ i MZO.

Molimo vas da pročitate detaljne Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 i Upute o organizaciji nastave koje se nalaze u prilogu.

Ovdje vam ukratko donosimo najvažnije upute.

Učenici u školu ulaze bez pratnje roditelja.

U školu ne dolaze učenici koji:

• imaju simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)
  • imaju izrečenu mjeru samoizolacije
  • imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19

Svako jutro prije dolaska u školu, učenici mjere temperaturu.

U školi je važno da učenici poštuju opće mjere sprječavanja širenja zaraze:
Fizičko udaljavanje. – održavanje fizičke distance od 2m od ostalih osoba

Učenici napuštaju svoju učionicu samo prilikom odlaska u sanitarni čvor (gdje čekaju red na hodniku zbog ograničenog broja osoba koje smiju boraviti u prostoru toaleta u isto vrijeme), velikog odmora te prilikom nastave koja se odvija u kabinetu kemije ili informatike. Nije dozvoljeno ulaziti u učionice drugih razrednih odjela ni kretati se prostorom škole bez razloga.

Higijena ruku – obavezna dezinfekcija ruku pri ulasku u školu te redovito pranje ruku vodom i sapunom ili dezinfekcijskim sredstvom

Nošenje maske – svi učenici i djelatnici masku nose tijekom cjelokupnog  boravka u školi.

Dok Škola ne dobije maske koje će financirati Županija, učenici trebaju ponijeti masku od kuće. Ukoliko učenik odbija nositi masku, bit će mu pozvani roditelji i neće moći boraviti u prostoru škole ni pratiti nastavu.

Nastava počinje u 8 sati.

Pozivamo učenike da se odmah pri izlasku iz autobusa upute prema ulazu u školu bez zadržavanja i okupljanja.

Dragi učenici, radujemo se susrteu s vama i želimo vam veseo i uspješan povratak u školske klupe.